Skip to main content

Den po státním svátku, 17. listopadu 2017, se moravskoslezská metropole rozezněla tóny, které v rámci festivalu Ostrava zpívá vyluzovali zpěváci sedmi sborů z Ostravy i okolí.

V sobotu 18. 11. 2017 jsme si vyjely do Ostravy na festival „Ostrava zpívá“  v rámci Memoriálu Zdeňka Lukáše. Festival pořádal oblastní výbor UČPS pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj. Zpívalo se na dvou místech zároveň: v římskokatolickém kostele sv. Františka a Viktora v Ostravě-Hrušově a v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Ostravě-Pustkovci, kde vystoupil náš ženský pěvecký sbor spolu s  Pěveckým spolkem Ostrava, chlapeckou složkou Ostravského dětského sboru a Pěveckým sdružením Kopřivnice.

Natěšeny krásným moderním interiérem kostela, výbornou akustikou a posilněny vynikajícími slezskými koláčky jsme si zpívání užily maximálně! Atmosféra byla báječná, aplaus a pozvání na přehlídku sborů do Kopřivnice nás zahřály u srdce.

Z reakcí posluchačů a jejich nadšeného potlesku bylo znát uspokojení hudebních očekávání z festivalu, který připomíná svátek sv. Cecilie, patronky hudby.

Recenze

„Závěr festivalu patřil mladému ženskému sboru Nota Bene z Prostějova, který byl založen teprve před dvěma lety. Za tu dobu však ale dokázal mnohé, neboť ostatní vystupující sbory předčil o třídu. Kultivovaný projev, výborně vystavěný repertoár (potřetí zazpívanou Glorii     z Lukášovy Missa Brevis doplnil přední sólista Pěveckého sdružení moravských učitelů Václav Curylo), doprovod na kytaru a rytmické nástroje… Celkový dojem ze sboru řízeného A. Královou byl téměř bezchybný. Dámy působily uvolněně a sehraně, ačkoliv sbormistryně, která si vystoupení sama uváděla, přiznala, že se jednalo o jejich první vystoupení „tak daleko“.

–  Jan Mlčoch