Skip to main content

Na stříbrnou adventní sobotu jsme se vydaly vlakem na koncert do Prahy. Dlouhou cestu jsme si krátily zpěvem našich písniček, některé cestující jsme určitě potěšily. V Praze jsme se krátce rozešly, abychom si vychutnaly předvánoční atmosféru. Po obědě jsme měly sraz na Staroměstském náměstí, kde se vánoční zpěvy konaly.

Náměstí bylo plné turistů a lidí, kteří chtěli nasát předvánoční starobylou Prahu. Rozezpívávaly jsme se v kavárně, kde jsme překvapily hosty, zvláště cizince, zpěvem anglických koled. Koncert se nám povedl, zvláště složení repertoáru, za což vděčíme Aničce Králové. Myslím, že pro mnohé z nás bylo zpívání fantastické, jelikož jsme z pódia viděly Staroměstské náměstí plné lidí. Samozřejmě jsme měly trému, ale cítily jsme se jako hvězdy před tolika lidmi. Krásný adventní den jsme zakončily několika písněmi zazpívanými v secesní hale Wilsonova nádraží. Kolem nás se utvořil kroužek cestujících, kteří nás potleskem vyprovodili k vlaku na Moravu.

Atmosféra vánoční Prahy a koncert na Staroměstském náměstí bylo pro mnohé z nás nezapomenutelným zážitkem, který bychom někdy v budoucnu rády zopakovaly.